Święta Święta i po Świętach :-)

 

Święta Wielkanocne 2016 w Dębowcu

 

W Wielką Sobotę zanieśliśmy pięknie przystrojone koszyczki z jajeczkiem

 

i kiełbaskami. Reszta z nas zajęła się przygotowaniem pysznych potraw i strojeniem domu w którym zagościły zajączki, kurczaczki oraz pisanki.

 

 

 

W pierwszy dzień świąt zasiedliśmy do syto zastawionego stołu. Napełniwszy nasze brzuchy, przyszedł czas na rywalizację w której  byliśmy podzieleni na 4 drużyny. Pierwszą konkurencją było szukanie pisanek. Nasi KO-wcy postarali się schować je tak, aby zajęło nam to sporo czasu. Nie docenili jednak naszego sprytu, gdyż migiem ( 10 min ) odnaleźliśmy je wszystkie:) Wyzwaniem był bieg pełen przeszkód podczas którego naszym zadaniem było przebiec go trzymając w dłoniach łyżki, na których znajdowały się pisanki. Każdy błąd był karany doliczeniem 5 sekund. Zabawy nie brakowało i wszyscy pękali ze śmiechu, po wszystkim wspólnie zjedliśmy pyszny obiad.

 

W poniedziałek każdy doświadczył porannej kąpieli w wannie, co niektórzy jeszcze smacznie chrapiąc byli wyciągani z łóżek i wrzucani do zimnej wody. Mieliśmy masę radochy, choć nie wszystkim było do śmiechu:) Po intensywnym laniu wodą zasiedliśmy do wspólnego śniadania, zajadając się świątecznymi potrawami oraz rozmaitym ciastem. Gdy już pojedliśmy zaczęły się zjeżdżać rodziny, pogoda dopisywała i większość spędzała czas na dworze. Dla reszty były zorganizowane rozmaite gry i zabawy integracyjne aby również miło spędzili ten czas.

 

Były to wspaniałe święta, które mogliśmy spędzić wspólnie. 

 

Dla niektórych najlepsze!

 

                                                                                                     Wasz kronikarz Rav