Odwiedziny "Rejtana"

Odwiedziny „Rejtana”

 

Którejś pięknej słonecznej niedzieli odwiedzili nas młodsi koledzy i koleżanki z zaprzyjaźnionego ośrodka Rejtana z Częstochowy, przywitaliśmy ich z wielkim entuzjazmem. Rozmowa z młodszymi gośćmi o ich i naszych problemach rozświetliła nam światełko w tunelu. Wielkie brawa dla tych młodych ludzi którzy również jak my walczą ze swoim nałogiem i problemami.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od rywalizacji sportowej w piłkę nożną, była to wyrównana walka pełna pozytywnych emocji i nie można też zapomnieć o wspaniałym dopingu dla obu drużyn. Niestety w rozgrywkach tego dnia Dębowiec musiał uznać przewagę rywala, przegraliśmy tylko jedną bramką. Głos kibiców Rejtana przecierał niebo po horyzontów kres, była radość i my również „byliśmy zadowoleni”, że nasi młodsi znajomi bardzo dobrze grają w piłkę.

Po towarzyskim meczu wspólnie uczciliśmy zwycięstwo gości, nagrodą było wspaniałe ognisko. Wspólnie zajadaliśmy różnego rodzaju smakołyki, śpiewaliśmy piosenki przy dźwiękach wydawanych przez naszego barda Bartka. Po ognisku wszyscy chętni wybrali się do naszej wspaniałej sauny na chwile relaksu. Po wspólnej zabawie wreszcie przyszedł czas na poważne pytania jak wygląda leczenie w naszych ośrodkach itd. Od naszych przyjaciół uzyskaliśmy wiele przydatnych informacji i mamy nadzieję, że oni też z nas skorzystali.

 

Wielkie dzięki za wspólną integrację!

 

 

Kronikarz M. Milczy